Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna, która ma na celu promowanie uczciwej konkurencji. Inicjatorem jest Ministerstwo Finansów, które w ten sposób namawia Polaków, by walczyli z rosnącą szarą strefą.

Loteria Paragonowa - w jakim celu?

Narodowa Loteria Paragonowa to jeden ze sposobów uszczelniania systemu podatkowego w naszym kraju. Loteria ta ma na celu pokazanie Polakom, że robiąc codzienne zakupy warto brać paragon fiskalny, gdyż ma on znaczenie zarówno z punktu widzenia nabywcy, jak i sprzedawcy. Nabywca na podstawie dokumentu zakupu może ubiegać się o zwrot towaru czy reklamację. Jest on również dowodem na to, że firma działa legalnie i odprowadza podatki do budżetu Państwa dzięki czemu poprawia się funkcjonowanie kraju. Narodowa Loteria Paragonowa ma również uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Biorąc paragon wspiera się uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi.

Jak wziąć udział w Loterii Paragonowej?

W loterii może wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która zarejestruje swój paragon fiskalny wypełniając formularz na stronie loterii. Aby wziąć udział w loterii należy w okresie od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r. dokonać zakupu towarów lub usług za min. 10 zł brutto. Zakup musi być oczywiście potwierdzony paragonem fiskalnym. Należy pamiętać, że faktury, rachunki i paragony niefiskalne nie biorą udziału w loterii. Ważne jest również aby paragon został zgłoszony do loterii w miesiącu zakupu, zatem przykładowo paragon z datą wystawienia 18.03.2016 roku musi zostać zarejestrowany do końca marca 2016 r. Należy również dodać, że w loterii można zgłosić dowolną ilość paragonów. Zobacz też:
Pomniejszenie wymiaru urlopu a nieobecność w pracy Know-how – czym jest i jak można go chronić?  Płaca netto

Loteria Paragonowa - losowanie nagród

Do wygrania w ciągu miesiąca są m.in. laptopy, samochody czy tablety. Terminy jak i wyniki losowań dostępne są na stronie loterii. Organizator kontaktuje się ze zwycięzcami drogą telefoniczną lub za pomocą e-maila. Losowania nagród można śledzić w TVP Regionalna lub na kanale You Tube Ministerstwa Finansów. Warto również dodać, że wszystkie nagrody w loterii są zwolnione z podatku. Katalog stron internetowych