Dla podatników, którzy rozliczali się za pomocą księgi przychodów i rozchodów przewidziany jest do wykonania raz w roku remanent. Dla większości z przedsiębiorców, zwłaszcza tych niedoświadczonych, może stanowić to duże wyzwanie. Jeśli Ciebie także czeka remanent, zobacz jak sobie z nim poradzić!

Co pomaga w przeprowadzeniu remanentu?

Na początku, przygotowując się do przeprowadzenia remanentu warto podejść do tego na spokojnie. Dobre nastawienie to podstawa, a więc przygotuj wszystkie potrzebne narzędzia oraz dozę cierpliwości i bierz się do roboty.

Oprócz przygotowania mentalnego warto też zastanowić się, kto zajmie się przeprowadzeniem remanentu. Możesz to zrobić osobiście, z pomocą pracowników lub zatrudniając firmę dysponującą ekipą pracowników specjalnie na ten okres. Zatrudnić firmę zewnętrzną zaoszczędzisz sobie czasu, jednak będzie Cię to sporo kosztować - wybór należy do Ciebie.

Narzędzie do przeprowadzenia remanentu

Idealnym narzędzie, które jest za rok za darmo, jest wFirma, która posiada program do prowadzenia magazynu za darmo, który posiada funkcję do przeprowadzenia remanentu. System na podstawie wprowadzonych danych automatycznie wygeneruje remanent. Dodatkową funkcją, którą posiada system jest automatyczne wyliczanie różnic, która będzie uwzględniona w bilansie rocznym. Nie czekaj i sprawdź już dziś!