Efektywne i konkretne ogłoszenie o pracę to klucz do szybkiego znalezienia specjalisty w swojej dziedzinie, który może podjąć się proponowanego stanowiska pracy.
Przedsiębiorcy często korzystają z ofert zakupów na raty. Bywają one szczególnie opłacalne – wiele sklepów oferuje rozłożenie należności na 0% raty. Jak prawidłowo zaksięgować zakup na raty? Co warto wiedzieć odsetkach? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz
Jeśli w fakturze pierwotnej pojawi się błąd, wystawiany jest dokument korygujący. Jakie mogą być przyczyny sporządzenia takiej faktury? Zostały one ujęte w ustawie o VAT w art. 106j ust. 1.
Pracownik, który jest zatrudniony w firmie, ponosi odpowiedzialność materialną za swoje działania. Ma to na celu umożliwienie pracodawcy dochodzenia ewentualnych roszczeń za wyrządzoną szkodę lub mienie powierzone.
Praca zawodowa jest jedną z najważniejszych aktywności w życiu człowieka – nie można jednak zapominać, że zawsze na pierwszym miejscu powinna stać dbałość o zabezpieczenie swojego zdrowia i życia.
Wycena środka trwałego ma na celu ustalenie jego wartości, która zostanie wprowadzona do ewidencji środków trwałych i od której to będą dokonywane odpisy amortyzacyjne.
Czasowa niezdolność do pracy spowodowana chorobą pracownika nakłada na niego obowiązek dostarczenia zwolnienia lekarskiego za czas choroby. Jest on w tym czasie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.
Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę ma prawo do corocznego płatnego urlopu wypoczynkowego. Na jego wymiar mogą jednak wpłynąć niektóre nieobecności w pracy.
Mimo że umowa zlecenie, jak i umowa o dzieło są umowami cywilnoprawnymi pełnią zdecydowanie inną funkcję. Przedstawiamy czym charakteryzują się obie umowy, porównujemy je i omawiamy zmiany jakie nastąpiły od roku 2017.
Podatnicy, a w szczególności mali podatnicy, mają możliwość wyboru, jeśli chodzi o formę rozliczania się z podatków. Niektórzy wybierają miesięczne rozliczenie, inni zaś wolą kwartalne.
Kwestia odwrotnego obciążenia wydaje się zawiła, ale jak to w życiu bywa - straszne jest to, co nieznane. W niniejszym artykule za pomocą przykładu postaramy się objaśnić, na czym polega rozliczenie VAT przy odwrotnym obciążeniu.
Sprzedaż gruntu w określonych przypadkach jest zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT. Jeśli sprzedaż gruntu następuje z prywatnego majątku, to zazwyczaj transakcja ta nie jest traktowana jako działalność gospodarcza.
Od stycznia 2016 roku zmieniło się wiele przepisów, w tym również przepisy określające przynależność do danego urzędu skarbowego ze względu na podatek od towarów i usług.
W niektórych sytuacjach pomimo zwolnienia z VAT podatnik musi złożyć stosowną deklarację do Urzędu Skarbowego i zapłacić podatek VAT wynikający z tej deklaracji. Kiedy i w jakich sytuacjach podatnik jest zobowiązany do składania deklaracji VAT-8 i deklara
Konkurencja na rynku e-commerce jest ogromna. Konsumenci porównują produkty, ceny, sprawdzają opinie o konkretnych artykułach - wszystko po to, aby dokonać jak najlepszego a przede wszystkim najtańszego zakupu.
Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej dokonuje podziału na mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Podział ten dokonany jest w oparciu o kryterium liczby zatrudnianych przez przedsiębiorcę pracowników oraz osiągany przez niego roczny obrót.
Podatek dochodowy płacimy od uzyskanego dochodu. Dla obliczenia dochodu niezwykle ważne są dwa pojęcia: przychód i koszty uzyskania przychodu. Początkującym przedsiębiorcom zwykle sprawia problem rozróżnienie tych pojęć, zwłaszcza jeśli chodzi o przychód
Prawo rygorystycznie wskazuje kiedy wystawić należy fakturę korygującą, a kiedy notę korygującą. Choć ich nazwy brzmią podobnie mają zupełnie inne zastosowanie.
Podatnicy mający status małego podatnika mogą wybrać kasową metodę rozliczania VAT, która w sposób szczególny pozwala na rozliczenie VAT należnego (od sprzedaży), jak i podatku naliczonego (od zakupów).